Klub Odkrywców Warszawy – podsumowanie I, II i III etapu

Za nami już 3 etapy projektu. Przypomnijmy, że:

•    w projekcie uczestniczy ok. 70 dzieci – uczniów klas 1. i 2. (od nowego roku szkolnego to odpowiednio uczniowie klas 2. i 3.) – uczestniczy w cyklu warsztatów i spacerów (w sumie 6 warsztatów tematycznych + 4 spacery). Poznają topografię i architekturę, historię i legendy oraz tradycje Warszawy,

•    Warszawę oswajają i poznają metodą 3 kręgów – w I etapie: najpierw najbliższą okolicę szkoły; w II etapie: dzielnicę, w której znajduje się szkoła, w III etapie: Śródmieście Warszawy.

•    Przygotowaliśmy dla nich specjalny Dzienniczek Odkrywców Warszawy – opracowany przez metodyka zeszyt do samodzielnej pracy i obserwacji dla „młodych odkrywców”.

•    Na zakończenie projektu (grudzień 2016) w szkole SP 119 zorganizujemy wydarzenie podsumowujące projekt Dzień Odkrywców Warszawy – odbędą się prezentacje prac tworzonych przez dzieci oraz szereg warsztatów dla uczestników projektu, uczniów szkoły i rodziców (taneczne, wokalne, plastyczne, prawdopodobnie również konkurs dotyczący znajomości historii Warszawy, kącik varsavianistyczny i planszówkowy i uroczyste wręczenie dyplomów uczniom i oficjalne podziękowanie sponsorom i partnerom projektu).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s